X
+48 790 555 615 biuro@hrsensor.pl

Onboarding w mojej firmie

Onboarding w mojej firmie
Prowadząca:

Dobrze zaplanowany proces wdrażania i adaptacji nowo zatrudnionych pracowników nie jest trudny, a daje wymierne rezultaty biznesowe. Tam, gdzie pracownicy są objęci programem onboardingowym, częściej decydują się na pozostanie w obecnym miejscu pracy oraz szybciej osiągają zakładane cele biznesowe, w porównaniu z organizacjami bez onboardingu.

Zamów szkolenie przygotowujące do zaprojektowania skutecznego programu onboardingu! Dopasujemy je do specyfiki Twojej firmy!

Na szkoleniu dostaniesz zestaw praktycznych wskazówek, jak krok po kroku zbudować system wdrażania i adaptacji pracowników do efektywnego realizowania zadań w firmie. Zbudujesz proces onboardingu precyzyjnie dostosowane do potrzeb twojej firmy.

Szkolenie to intensywny warsztat prowadzony przez trenera biznesu – praktyka HR, doradcy we wdrażaniu rozwiązań onboardingowych.

Dla małych i średnich przedsiębiorstw szkolenie „Onboarding w mojej firmie” może być realizowany z dofinansowaniem (m.in. w ramach bonów rozwojowych w wysokości do 80% inwestycji).

Szkolenie może być zrealizowane w formule 1-dniowego szkolenia (8 godzin) lub 2-dniowego warsztatu (16 godzin), który pozwala na wypracowanie schematu działań onboardingowych do natychmiastowego zastosowania w Państwa firmie.

Onboarding w mojej firmie
Sylwia Szymańska
Miejsc wolnych: 12/12
Cena: 645 zł brutto
Data: 15.02.2020
Miejsce: Łódź, ul. Piotrkowska 29/19
Czas trwania: 8/16h
Koniec zapisów:
Stopień trudności:
Zapytaj

Dla kogo?

Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób odpowiedzialnych za procesy rekrutacji i wdrażania nowo zatrudnionych pracowników, wśród których są:

 • specjaliści HR (działów personalnych), dla których wiedza na temat programów onboardingowych jest niezbędna w tworzeniu i realizacji polityki zatrudnienia w Twojej firmie
 • pracownicy firmy współpracujący z dostawcami usług doradczych, aby skutecznie dobierać firmy do realizacji zleceń na onboarding
 • właściciele  firmy, dla których wiedza z onboardingu jest potrzebna do skutecznego planowania zatrudnienia, zmniejszenia rotacji pracowników i budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy.

Korzyści ze szkolenia

Szkolenie przygotuje zespół do opracowania i wdrożenia skutecznego, dopasowanego do potrzeb firmy procesu onboardingu. Uczestnicy szkolenia:

 • dowiedzą się, co kryje się za terminem „onboarding”
 • zdobędą wiedzę, jak planować proces onboardingowy, aby skutecznie spełniał swoją rolę – szybko wdrażał pracownika w nowe obowiązki, przy jak najlepszej adaptacji do firmy, zespołu
 • poznają przydatne narzędzia do wykorzystania w planowaniu onboardingu w firmie
 • zaprojektują krok po kroku onboarding dopasowany do Państwa potrzeb.

Cena obejmuje:

Materiały szkoleniowe
Przerwy kawowe
Certyfikat ukończenia szkolenia
Wsparcie trenera po szkoleniu

Program szkolenia

Treść szkolenia dopasowujemy do Państwa potrzeb, specyfiki branży i aktualnej sytuacji biznesowej firmy. Jest to niezbędny element efektywności naszych działań dla Państwa.

 1. Czym jest onboarding – odpowiedź na pytanie, na czym polega skuteczny proces wdrażania nowego pracownika i czy taki proces można już nazwać onboardingiem.
 2. Onboarding pasywny, HP, proaktywny – diagnoza własnej firmy w zakresie działań onboardingowych. Wskazanie skutków aktualnej sytuacji w zakresie wdrażania nowych pracowników dla firmy, pracownika, zespołu i działu HR.
 3. Model 4C – analiza na przykładzie przejrzystego modelu, o jakie elementy trzeba zadbać na starcie projektowania skutecznego onboardingu w Państwa firmie.
 4. Etapy adaptacji pracownika – wiedza na temat kolejnych kroków w procesie onboardingu niezbędna do zaprojektowania go zgodnie z najbardziej skuteczną strukturą, z uwzględnieniem specyfiki stanowisk w Państwa firmie.
 5. Niezbędnik HR – przykłady narzędzi do wykorzystania w planowaniu onboardingu na jego kolejnych etapach: przed przyjściem pracownika, w jego pierwszym dniu, pierwszych tygodniach pracy. Dopasowanie narzedzi do specyfiki Państwa firmy.
 6. O czym warto pamiętać – checklista działań, jakie należy podejąć zespół odpowiedzialny za proces wdrażania i adaptacji pracowników w firmie.
 7. Trening konstrukcji onboardingu na potrzeby Państwa firmy. Przykładowe narzędzia z wykorzystaniem „niezbędnika”, projektowanie kolejnych kroków onboardingu.

 

 

Pokaż więcej

Jak szkolimy?

 • stosujemy aktywizujące formy pracy (na naszych szkoleniach nie ma nudy)
 • pracujemy na autentycznych sytuacjach (case study)
 • proponujemy dużo ćwiczeń, praktycznych zadań do wykorzystania w realiach zawodowych
 • dbamy o twórczą, przyjazną atmosferę
 • pracujemy w małych, kameralnych grupach.

Dodatkowo zyskujesz:

 • Wsparcie trenera po szkoleniu we wdrażaniu onboardingu w firmie.
 • Narzędzia przydatne w zaprojektowaniu procesu onbardingu.

Co o nas mówią?

Szkolenia otwarte

Zobacz, jakie szkolenia proponujemy w najbliższym czasie.

Przeglądaj szkolenia

Zaplanuj dogodny termin szkolenia

Śledź nas na Instagramie

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania w sprawie szkolenia, napisz do nas. Skontaktujemy się z tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.


X
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ -10% NA PIERWSZE SZKOLENIE

Subscribe to our newsletter