X
+48 790 555 615 biuro@hrsensor.pl

Skuteczny onboarding

Skuteczny onboarding
Prowadząca:

Przeprowadzasz kosztowny proces rekrutacji? Chcesz mieć zespół zaangażowanych ludzi, którzy w krótkim czasie stają się w pełni samodzielni w pracy?

Gdyby zapytać każdego, kto przepracował przynajmniej jeden tydzień w danej firmie, czego potrzebował, aby szybko wdrożyć się w nowe obowiązki i poczuć się członkiem zespołu, dałby odpowiedź, którą można streścić w dwóch słowach – efektywny onboarding. Czy dbając o realizację polityki personalnej w firmie wiesz, jak skutecznie zaplanować proces adaptacji nowo zatrudnionych?

Na szkoleniu dostaniesz zestaw praktycznych wskazówek, jak krok po kroku zbudować system wdrażania i adaptacji pracowników do efektywnego realizowania zadań w firmie. Zbudujesz podstawy onboardingu dostosowane do potrzeb twojej firmy.

Szkolenie to intensywny warsztat prowadzony przez trenera biznesu – praktyka HR, doradcy we wdrażaniu rozwiązań onboardingowych.

Pracujemy w małej grupie. Każdy z uczestników otrzymuje wsparcie trenera w nauce projektowania programów onboardingu w swoim miejscu pracy.

Skuteczny onboarding
Sylwia Szymańska
Miejsc wolnych: 12/12
Cena: 640 zł brutto
Data: 18.05.2020
Miejsce: Łódź, ul. Piotrkowska 29/19
Czas trwania: 1 dzień (9:00 - 17:00)
Koniec zapisów:
Stopień trudności:

Dla kogo?

 • specjaliści HR, dla których wiedza na temat programów onboardingowych jest niezbędna w tworzeniu i realizacji polityki zatrudnienia w firmie
 • pracownicy HR, którzy budują programy onboardingowe, ale potrzebują aktualnej wiedzy i rozwoju umiejętności, aby trafność tych działań była większa
 • pracownicy HR współpracujący z dostawcami usług doradczych, aby skutecznie dobierać firmy do realizacji zleceń na onboarding
 • właściciele małych i średnich firm, dla których wiedza z onboardingu jest potrzebna do skutecznego planowania zatrudnienia
 • osoby, które chcą zdobyć wiedzę na temat onboardingu w związku z planowanym rozwojem zawodowym.

Na naszym szkoleniu:

 • dowiesz się, co kryje się za terminem „onboarding”
 • zdobędziesz wiedzę, jak planować proces onboardingowy, aby skutecznie spełniał swoją rolę – szybko wdrażał pracownika w nowe obowiązki, przy jak najlepszej adaptacji do firmy, zespołu
 • poznasz przydatne narzędzia do wykorzystania w planowaniu onboardingu
 • przećwiczysz kolejne kroki projektowania procesu onboardingu na przykładach.

Cena obejmuje:

Materiały szkoleniowe
Przerwy kawowe
Certyfikat ukończenia szkolenia
Wsparcie trenera po szkoleniu

Program szkolenia

 1. Czym jest onboarding – uzyskasz odpowiedź na pytanie, na czym polega skuteczny proces wdrażania nowego pracownika i czy taki proces można już nazwać onboardingiem.
 2. Onboarding pasywny, HP, proaktywny – zdiagnozujesz, z jakim rodzajem onboardingu masz do czynienia na co dzień. Dowiesz się, jakie są skutki przewagi każdego z nich dla firmy, pracownika, zespołu i działu HR.
 3. Model 4C – przeanalizujesz na przykładzie przejrzystego modelu, o jakie elementy trzeba zadbać na starcie projektowania skutecznego onboardingu w twojej firmie.
 4. Etapy adaptacji pracownika – zdobędziesz wiedzę na temat kolejnych kroków w procesie onboardingu, aby móc zaprojektować go zgodnie z najbardziej skuteczną strukturą, z uwzględnieniem specyfiki stanowisk w twojej firmie.
 5. Niezbędnik HR – poznasz przykłady narzędzi do wykorzystania w planowaniu onboardingu na jego kolejnych etapach: przed przyjściem pracownika, w jego pierwszym dniu, pierwszych tygodniach pracy.
 6. O czym warto pamiętać – ustalimy checklistę działań, jakie musisz podejmować, jeśli jesteś/będziesz odpowiedzialny za proces wdrażania i adaptacji pracowników w firmie.
 7. Trening konstrukcji onboardingu – finalnie przećwiczysz budowanie procesu na potrzeby konkretnej firmy. Stworzysz przykładowe narzędzia z wykorzystaniem „niezbędnika”, zaprojektujesz kolejne kroki onboardingu.
Pokaż więcej

Jak szkolimy?

 • stosujemy aktywizujące formy pracy (na naszych szkoleniach nie ma nudy)
 • pracujemy na autentycznych sytuacjach (case study)
 • proponujemy dużo ćwiczeń, praktycznych zadań do wykorzystania w realiach zawodowych
 • dbamy o twórczą, przyjazną atmosferę
 • pracujemy w małych, kameralnych grupach
 • serwujemy pyszne, zdrowe przekąski domowej produkcji.

Dodatkowo zyskujesz:

 • przydatne narzędzia do planowania onboardingu w firmie
 • bonus na szkolenie „Prawo pracy dla HR”

Co o nas mówią?

Szkolenia otwarte

Zobacz, jakie szkolenia proponujemy w najbliższym czasie.

Śledź nas na Instagramie

This error message is only visible to WordPress admins

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania w sprawie szkolenia, napisz do nas. Skontaktujemy się z tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.


X
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ -10% NA PIERWSZE SZKOLENIE

Subscribe to our newsletter